ברוך הבא אורח ( התחבר | הרשמה )

Navigation קבוצת הצילום של שלומי > ביקורת תמונות > פורום צילום ואמנות דיגיטלית
 Forum Rules תקנון הפורום - חובה לקרוא לפני העלאת אשכול!
בשדות רומניה ...

Reply to this topicStart new topic
אפשרויות V
liron_ha
11.9.2012, 21:08
תגובה #1

Group Icon

קבוצה: חונך ומדריך
מספר ההודעות: 10,749
תגובות נבחרות: 105
הצטרף בתאריך: November 05
צלם

כרגיל, אשמח להערות שלכם.

תמונות מוצמדות

תמונות מצורפות

Camera:Canon: Canon EOS DIGITAL REBEL XSi   Exposure:1/125 Sec @ f/7.1, ISO200   Focal Length:17 mm   Date:2012:08:01 18:02:11   Exposure Compensation:-2/3 Step   Flash:No Flash  

--------------------
-----------------------------------------

Canon 450D
Canon 17-40mm L
Sigma 150mm
Canon 85mm 1.8
Canon 100-400mm L

http://lironhamelnick.1x.com/

----------------------------------------
לירון חמלניק
PM V
+Quote Post
TzE
11.9.2012, 21:57
תגובה #2

Group Icon

קבוצה: חברי קבוצת הצילום
מספר ההודעות: 1,658
תגובות נבחרות: 51
הצטרף בתאריך: August 12
תחום צילום: Street, Manipulations
צלם

יופי של פריים!

החציר בforeground מביא את העין לקווי ההולכה עד להר שהופך לאובייקט המרכזי. נראה שנצמדת לחוק השלישים בתמונה הזו (עד כדי קצת ביאס לשמיים הדרמתיים) - ובצדק, כל שליש מביא צבע ועניין אחר - שכבות הצבע עובדות נהדר ויוצרות חלוקה יפה בפריים. הייתי שמח לו היה מוקד עניין נוסף בסוף הקווים מעבר להר - אבל גם ככה זה מצויין.

פריים יפה ובחרתי thumbs_up.gif

--------------------
Canon 5D Mark II

Canon 24-105 f/4L
Canon 85mm f/1.8
Canon 16-35 f/2.8L Mk.II

לגלרייה שלי
PM V
+Quote Post
haim.r.p
12.9.2012, 08:10
תגובה #3

קבוצה: משתמשים פעילים
מספר ההודעות: 4,150
תגובות נבחרות: 167
הצטרף בתאריך: August 11
צלם
שם מלא: ---

צילום נופי נאה.

האיכות הצילומית הגבוהה מורגשת היטב בעיני ומרימה את התוצאה למקום הראוי לה.

דבר אחד כן "מפריע" לי כיוון שלתחושתי לא ברור אם טבעי הוא או מניפולציה מכוונת. נדמה כאילו נפתח פתח בהיר בשמיים בדיוק במרכז המוגש, ובכל השאר מסביב העננים נשארו כהים...

בעיני, הספק הזה קצת נוגס בטיב התיעוד. ואם הכל כאן נקי ממניפולציות, אולי נכון היה לפעול כך שתחושה זו לא תתעורר בזמן הצפיה, כמו למשל, אולי לא למקם את התופעה ממש במרכז הפריים.

דעתי האישית כמובן.

שנה טובה,
ויום טוב.

חיים
PM V
+Quote Post
איריס
12.9.2012, 10:38
תגובה #4

Group Icon

קבוצה: מנהלים
מספר ההודעות: 1,688
תגובות נבחרות: 28
הצטרף בתאריך: January 12
צלמת

יופי של צילום טבע
השביל בחזית לוקח אל ההר ואל ערמות החציר המרוחקות שמגלים אותן עם הולכת העין
חלוקה אנכית ואפקית פרופרצינאלית וטובה שעושה את העבודה
והשמיים שמכניסים מימד של דרמה וצבע לפסטורליה הרגועה

ואם תסתכל בהר, קצת משמאל לשביל - הכתם הירוק נראה כמו פרצוף של חיה ממשפחת החתוליים (בונוס)

יום נפלא ושנה גם
איריס
PM V
+Quote Post
רובי אהרון
12.9.2012, 12:30
תגובה #5

Group Icon

מספר ההודעות: 1,919
תגובות נבחרות: 11
הצטרף בתאריך: April 09
צלם

מעולה!!

יופי של צבעים ועיבוד!
קומפוזיציה גם מעולה!

thumbs_up.gif

--------------------
הפייסבוק שלי
האתר הרשמי שלי

canon EOS 5D mark II X 2
canon EF 50mm 1.2 L USM
canon EF 85mm 1.2 L USM
canon EF 24mm 1.4 L USM
Canon EF 135mm f/2.0L USM
canon 580 EX II
PM V
+Quote Post
Meridian
12.9.2012, 13:07
תגובה #6

מספר ההודעות: 537
תגובות נבחרות: 1
הצטרף בתאריך: May 08
צלם

יפהפה. פשוט יפהפה.
אולי כמה צעדים שמאלה בשביל שהירוק והחום יחלקו בדיוק באמצע?

כל החלוקה בפריים בין הצבעים יפהפייה.
בחרתי בכיף
PM V
+Quote Post
SanTos
12.9.2012, 14:46
תגובה #7

Group Icon

קבוצה: מנהלים
מספר ההודעות: 4,612
תגובות נבחרות: 96
הצטרף בתאריך: December 05
מראשון לציון
צלם

אפשר לשאול בבקשה איזה עיבוד קונטרסט בוצע פה בדיוק?

כי מישהו מרגיש לי קצת מוזר...

אם מחלקים מלמעלה למטה את התמונה לשלישים - השליש העליון, האמצעי, והתחתון נראים קצת כאילו לא קשורים אחד לשני מבחינת עיבוד

השמיים מאוד חזקים ועוצמתיים, חשוכים במקומות הנכונים ובהירים במקומות הנכונים
הגבול של השמיים עם ההר עצמו פתאום נורא בהיר ואפילו יש מן הילת שמיים ממש גדולה מעליו
ואז בחלק התחתון שוב פעם - קונטרסט גבוה ומראה חד ובוהק

או שזה רק אני?

--------------------
כמו שאתה רוצה תגובות - כך גם אחרים! קדימה לעבודה

גיא (או סנטוס אם בא לכם)
פייסבוק
גלרייה
PM V
+Quote Post
liron_ha
14.9.2012, 21:54
תגובה #8

Group Icon

צלם

(haim.r.p @ 12.9.2012, 07:10) *

צילום נופי נאה.

דבר אחד כן "מפריע" לי כיוון שלתחושתי לא ברור אם טבעי הוא או מניפולציה מכוונת. נדמה כאילו נפתח פתח בהיר בשמיים בדיוק במרכז המוגש, ובכל השאר מסביב העננים נשארו כהים...

בעיני, הספק הזה קצת נוגס בטיב התיעוד. ואם הכל כאן נקי ממניפולציות, אולי נכון היה לפעול כך שתחושה זו לא תתעורר בזמן הצפיה, כמו למשל, אולי לא למקם את התופעה ממש במרכז הפריים.

דעתי האישית כמובן.

שנה טובה,
ויום טוב.

חיים

אין פה מניפולציה.

מבין את דעתך בנושא הקומפוזיציה

תודה
(איריס @ 12.9.2012, 09:38) *

יופי של צילום טבע
השביל בחזית לוקח אל ההר ואל ערמות החציר המרוחקות שמגלים אותן עם הולכת העין
חלוקה אנכית ואפקית פרופרצינאלית וטובה שעושה את העבודה
והשמיים שמכניסים מימד של דרמה וצבע לפסטורליה הרגועה

ואם תסתכל בהר, קצת משמאל לשביל - הכתם הירוק נראה כמו פרצוף של חיה ממשפחת החתוליים (בונוס)

יום נפלא ושנה גם
איריס

דמיון מעניין יש לך smile.gif

שנה מעולה !
(Meridian @ 12.9.2012, 12:07) *

יפהפה. פשוט יפהפה.
אולי כמה צעדים שמאלה בשביל שהירוק והחום יחלקו בדיוק באמצע?

כל החלוקה בפריים בין הצבעים יפהפייה.
בחרתי בכיף

תודה !

אילוצי שדה ושדרת עצים לא קשורה משמאל ... smile.gif
(SanTos @ 12.9.2012, 13:46) *

אפשר לשאול בבקשה איזה עיבוד קונטרסט בוצע פה בדיוק?

כי מישהו מרגיש לי קצת מוזר...

אם מחלקים מלמעלה למטה את התמונה לשלישים - השליש העליון, האמצעי, והתחתון נראים קצת כאילו לא קשורים אחד לשני מבחינת עיבוד

השמיים מאוד חזקים ועוצמתיים, חשוכים במקומות הנכונים ובהירים במקומות הנכונים
הגבול של השמיים עם ההר עצמו פתאום נורא בהיר ואפילו יש מן הילת שמיים ממש גדולה מעליו
ואז בחלק התחתון שוב פעם - קונטרסט גבוה ומראה חד ובוהק

או שזה רק אני?

אפשר לשאול... בוודאי...

לא יותר מדי. שילוב של 2 חשיפות, שמיים ושדה והרים על מנת להגיע לתוצאה הזו.

היה שם מחזה קסום, וגם 3 צלמים שהעדיפו לצלם עוד זקנה ... smile.gif

--------------------

Canon 450D
Canon 17-40mm L
Sigma 150mm
Canon 85mm 1.8
Canon 100-400mm L

לירון חמלניק
PM V
+Quote Post
נ-ו-ע-ם
17.9.2012, 22:00
תגובה #9

Group Icon

מספר ההודעות: 3,131
תגובות נבחרות: 144
הצטרף בתאריך: January 09
צלם

QUOTE(haim.r.p @ 12.9.2012, 08:10) *

צילום נופי נאה.

דעתי האישית כמובן.

שנה טובה,
ויום טוב.

חיים

חיים זאת לא תמונה תיעודית. זה ויז'ואל, וככזה לירון יכל גם להניח במרכז התמונה ג'ירפה. אם הדברים מבוצעים טוב טכנית - אני לא רואה בזה שום פגם. אם כוונתך שהביצוע הטכני היה גס מדי, ונראה כמו תפר, זה כבר סיפור אחר, אבל אם הכוונה היא שעצם העיבוד הזה פסול, אז אנחנו כנראה חלוקים, גם העורכים של 1X יחלקו עליך, שם מחצית התמונות עשויות ממניפולציות (חצי אני מזהה, החצי השני - כנראה גם עם מניפולציות, פשוט לא זיהיתי).

אני מאוד אוהב את התוצאה הזאת, מרשימה מאוד. קימפוז טוב, יש עוגן, עיבוד מוצלח. מבחינתי מספיק לגמרי. thumbs_up.gif

--------------------
PM V
+Quote Post
haim.r.p
17.9.2012, 22:52
תגובה #10

צלם

(נ-ו-ע-ם @ 17.9.2012, 21:00) *

חיים זאת לא תמונה תיעודית. זה ויז'ואל, וככזה לירון יכל גם להניח במרכז התמונה ג'ירפה. אם הדברים מבוצעים טוב טכנית - אני לא רואה בזה שום פגם. אם כוונתך שהביצוע הטכני היה גס מדי, ונראה כמו תפר, זה כבר סיפור אחר, אבל אם הכוונה היא שעצם העיבוד הזה פסול, אז אנחנו כנראה חלוקים, גם העורכים של 1X יחלקו עליך, שם מחצית התמונות עשויות ממניפולציות (חצי אני מזהה, החצי השני - כנראה גם עם מניפולציות, פשוט לא זיהיתי).

אני מאוד אוהב את התוצאה הזאת, מרשימה מאוד. קימפוז טוב, יש עוגן, עיבוד מוצלח. מבחינתי מספיק לגמרי. thumbs_up.gif

נועם, מתשובתו של לירון נדמה שאפשר בהחלט להבין שמדובר בצילום תיעודי. במיוחד לאחר שדאג לענות שהוא לא שתל "ג'ירפה" במרכז הצילום, אלא רק קימפז את המציאות בדרך שנראת לו כנכונה. ואולי יש כאן גם בעיית תפר כפי שציינת, כלאמר עיבוד מוקצן שיצר מציאות לא הגיונית. עכשיו, אני לא פוסל דבר. כל עוד לא מנסים לעבוד עלי, לסבן אותי, כל עוד לא מניחים לי מלכודת דבש במסווה של הדבר האמיתי ועל ידי כך מנסים להרוויח נקודות בדרך לא ראויה בעיני, הכל בסדר. ואם כל הכבוד ל 1X שעושים את לחמם ממניפולציות, כבודם במקומם מונח, אך מניפולציות מהסוג הזה הם לא הקטע שלי בעולם הצילום. דעתי היא שמניפולציה צריכה להכריזה על עצמה, שאם לא כן, אז השימוש בה יכול להיות לעיתים בעייתי מאוד בעיני. אני מעבר למשחקי החתול והעכבר, ומשחקי הבילוש הצילומי. אני כאן בשביל הדבר האמיתי.

שנה טובה.

חיים

PM V
+Quote Post
נ-ו-ע-ם
17.9.2012, 22:59
תגובה #11

Group Icon

צלם

QUOTE(haim.r.p @ 17.9.2012, 22:52) *

נועם, מתשובתו של לירון נדמה שאפשר בהחלט להבין שמדובר בצילום תיעודי. במיוחד לאחר שדאג לענות שהוא לא שתל "ג'ירפה" במרכז הצילום, אלא רק קימפז את המציאות בדרך שנראת לו כנכונה. ואולי יש כאן גם בעיית תפר כפי שציינת, כלאמר עיבוד מוקצן שיצר מציאות לא הגיונית. עכשיו, אני לא פוסל דבר. כל עוד לא מנסים לעבוד עלי, לסבן אותי, כל עוד לא מניחים לי מלכודת דבש במסווה של הדבר האמיתי ועל ידי כך מנסים להרוויח נקודות בדרך לא ראויה בעיני, הכל בסדר. ואם כל הכבוד ל 1X שעושים את לחמם ממניפולציות, כבודם במקומם מונח, אך מניפולציות מהסוג הזה הם לא הקטע שלי בעולם הצילום. דעתי היא שמניפולציה צריכה להכריזה על עצמה, שאם לא כן, אז השימוש בה יכול להיות לעיתים בעייתי מאוד בעיני. אני מעבר למשחקי החתול והעכבר, ומשחקי הבילוש הצילומי. אני כאן בשביל הדבר האמיתי.

שנה טובה.

חיים

ואם הצילום פשוט יפה?

--------------------
PM V
+Quote Post
haim.r.p
17.9.2012, 23:24
תגובה #12

צלם

(נ-ו-ע-ם @ 17.9.2012, 21:59) *

ואם הצילום פשוט יפה?

אני לא יודע מזה צילום יפה.
מה שיפה בעיני יכול להיות לא יפה בעיניך ולהיפך.

אני בדרך כלל משתדל מאוד לא לומר על צילום שהוא יפה, או לא יפה.
זאת מכיוון שלדעתי, יפה או לא, זו לא הבעת דעה\חוות דעת אמיתית\מקצועית שניתן באמת ללמוד\להסיק ממנה משהו משמעותי.

צילום מוצלח, או לא, אולי הם המונחים הנכונים יותר מבחינתי. צילום מוצלח בעיני הוא זה שנאמן למציאות במידה ושייך הוא לעולם התיעודי, ולחליפין, אם מדובר בצילום אמנותי מכל סוג שהוא, כזה שהמניפולציה עושה בו את עניין, אז בעיני היא צריכה להיות גלויה ומוגשת לראווה, ולא מוגשת ככזו שתעשה שקר בעיני הצופים.

נועם, תודה על הדיון המעניין.

שנה טובה.

חיים
PM V
+Quote Post
נ-ו-ע-ם
18.9.2012, 16:48
תגובה #13

Group Icon

צלם

QUOTE(haim.r.p @ 17.9.2012, 23:24) *

אני לא יודע מזה צילום יפה.
מה שיפה בעיני יכול להיות לא יפה בעיניך ולהיפך.

אני בדרך כלל משתדל מאוד לא לומר על צילום שהוא יפה, או לא יפה.
זאת מכיוון שלדעתי, יפה או לא, זו לא הבעת דעה\חוות דעת אמיתית\מקצועית שניתן באמת ללמוד\להסיק ממנה משהו משמעותי.

צילום מוצלח, או לא, אולי הם המונחים הנכונים יותר מבחינתי. צילום מוצלח בעיני הוא זה שנאמן למציאות במידה ושייך הוא לעולם התיעודי, ולחליפין, אם מדובר בצילום אמנותי מכל סוג שהוא, כזה שהמניפולציה עושה בו את עניין, אז בעיני היא צריכה להיות גלויה ומוגשת לראווה, ולא מוגשת ככזו שתעשה שקר בעיני הצופים.

נועם, תודה על הדיון המעניין.

שנה טובה.

חיים

אתה באמת חושב שצילום יכול להיות תיעודי ולשקף את המציאות?
אפילו העיניים שלנו בזמן אמת לא מסוגלות לראות את המציאות. אנחנו רואים פיסה קטנה מאוד ממה שמתרחש סביבנו. אנחנו בוחרים במה להתמקד, וממה להתעלם. כשאנחנו מדברים עם אדם באמצע רחוב הומה אדם, אנחנו בעצם מתעוורים לכל מה שמסביב. אז מה המציאות בעצם? וכל זה עוד לפני שהרמנו את המצלמה.

הנה דוגמא מצויינת. בקישור הבא תמונה שאין עוררין שהיא בעצם תמונה תיעודית, ושהצלם לא ביצע בה שום מניפולציה.

האמנם?
האם המציאות היתה בשחור לבן?
אז למה הומרה התמונה לשחור לבן? כדי להעצים ערכים אסטטים מסויימים אני מניח. כדי להסיר הסחות דעת שנובעות מהשימוש בצבע, וכדי לגרום לנו להתרכז בתוכן, ולא בצבע. לשחור לבן הרי יש את היתרונות שלו.
אף אחת מהסיבות האלה לא קירבה אותנו בשום צורה למציאות. המציאות, היתה ונשארה בצבע. ובכל זאת - למה זה כן, ולעומת זאת משחקי תאורה בשמיים - לא?

אין סיבה. סתם קו אדום שרירותי שהנחת לעצמך ואינך מצליח להפטר ממנו.

ושוב - אם ההערה היתה על האיכות העיבודית, האם זה נעשה טוב, האם זה משרת את המטרה, זה כבר דיון אחר לגמרי. אבל על עצם השימוש במשחקי תאורה? פסילה של זה?
אני מכבד את דעתך , ואמשיך לכבד אותה - רק רציתי להבהיר מה מקור הדעה שלי. אני מקווה שעכשיו הייתי יותר ברור.

--------------------
PM V
+Quote Post
haim.r.p
18.9.2012, 18:44
תגובה #14

צלם

(נ-ו-ע-ם @ 18.9.2012, 15:48) *

אתה באמת חושב שצילום יכול להיות תיעודי ולשקף את המציאות?
בהחלט כן. ברגע שאתה מגדיר את ה "מציאות" כאותה סצנה שמתרחשת אל מול עיניך באותו רגע... וברגע שאתה נשאר נאמן לה, ולא עושה בה שינויים\תוספות\עיוותים... אתה בהחלט יכול לומר שתעדת פיסת מציאות כפי שחזו בה עיניך. זווית צילום אינה מניפולציה כשם שזווית ראיית העין האנושית אינה מניפולציה, זו מגבלה ולא מניפולציה, וכפי שאתה מזכיר בהמשך, כשם שהעין האנושית מוגבלת בשדה הראייה שלה, כך גם עין המצלמה (החיישן) מוגבלת בשדה הראייה שלה(האמת שאפשר להתפלסף גם על זה אבל עדיף שנעצור כאן במימד המידי והפשוט יחסי). לא היה ולא יהיה אף פעם קילק אחד שיוכל לספר באמת את הסיפור כולו ולתעד את המציאות על כל מורכבות שבה, (ואגב, זה בעיני הקסם בצילום סטילס). תפקידה של המצלמה בהיבט התיעודי הוא להקפיא רגעים משמעותיים בחיינו כדי לשמר ולשתף בכך כמה שיותר צופים. מי שמחפש יותר מזה אולי ימצא מענה חלקי בתחום הוידיאו, למרות שגם שם יש מגבלות שלא יתנו מענה מלא לסיפור המלא.
אפילו העיניים שלנו בזמן אמת לא מסוגלות לראות את המציאות. אנחנו רואים פיסה קטנה מאוד ממה שמתרחש סביבנו. אנחנו בוחרים במה להתמקד, וממה להתעלם. כשאנחנו מדברים עם אדם באמצע רחוב הומה אדם, אנחנו בעצם מתעוורים לכל מה שמסביב. אז מה המציאות בעצם? וכל זה עוד לפני שהרמנו את המצלמה.

הנה דוגמא מצויינת. בקישור הבא תמונה שאין עוררין שהיא בעצם תמונה תיעודית, ושהצלם לא ביצע בה שום מניפולציה.

האמנם?
האם המציאות היתה בשחור לבן?
לאורך פרק זמן לא קצר בהסטוריה של הצילום האפשרות היחידה הייתה צילומים בשחור\לבן. האם זה אומר שכל אותם מליוני קליקים שנלקחו באותו פרק זמן הם קונספורציה\מניפולציה גדולה ואין סופית......!!??
אז למה הומרה התמונה לשחור לבן? כדי להעצים ערכים אסטטים מסויימים אני מניח. כדי להסיר הסחות דעת שנובעות מהשימוש בצבע, וכדי לגרום לנו להתרכז בתוכן, ולא בצבע. לשחור לבן הרי יש את היתרונות שלו.
אף אחת מהסיבות האלה לא קירבה אותנו בשום צורה למציאות. המציאות, היתה ונשארה בצבע. ובכל זאת - למה זה כן, ולעומת זאת משחקי תאורה בשמיים - לא?
אומר לך. לדעתי, מעבר לכך שצילומים בשחור לבן מעניקים ניחוח מיוחד לתוצאה, כמו גם שרמזת בדבריך, ההמרה שוטפת ומכסה את כל שטח הפריים בצורה שלמה ומלאה באופן שאינה משנה בה את היחסים בעיקר בין אזורי האור השונים. ואילו משחקי התאורה הסלקטיביים בשמיים שאתה מדבר עליהם משנים לחלוטין את היחסים בכתמיות של הפריים, ובין אזורי האור השונים כפי שנתפסו בקליק ויוצרים מציאות חדשה... לא כזו ששררה לפני הצלם בעת הקליק

אין סיבה. סתם קו אדום שרירותי שהנחת לעצמך ואינך מצליח להפטר ממנו.
אני מרגיש נח לחלוטין עם "הקווים האדומים" שהצבתי לעצמי. המציאות היא חזקה יותר מכל דבר, וכפי שהאמירה נכונה בחיי היום יום שלנו, כך בעיני היא נכונה גם בתחום הצילום.
כבר אמרתי בעבר ואומר שוב. בעיני האתגר האמיתי הוא לנסות להגיש את פיסת המציאות שהקלקנו כפי שהיא, בכל ההבטים, הוא גדול וקשה פי כמה מאשר לקחת מכחול ביד ולצייר מציאות חדשה. ומרגע שאחזת במכחול, התוצאה עפה מהקטגוריה התיעודית לעולם פחות מחייב שתוצאותיו סותרות את ההווייה הצילומית.

ושוב - אם ההערה היתה על האיכות העיבודית, האם זה נעשה טוב, האם זה משרת את המטרה, זה כבר דיון אחר לגמרי. אבל על עצם השימוש במשחקי תאורה? פסילה של זה?
אני מכבד את דעתך , ואמשיך לכבד אותה - רק רציתי להבהיר מה מקור הדעה שלי. אני מקווה שעכשיו הייתי יותר ברור.
מיותר לציין אני מקווה שגם אני מכבד את דעתך. וגם מקווה שדעתי ברורה גם אם לא מוסכמת.

תודה נועם וערב טוב.

חיים
PM V
+Quote Post
liron_ha
18.9.2012, 18:51
תגובה #15

Group Icon

צלם

דיון מעניין
אתייחס לחלק אחד בו אתה טועה
לא היה שום משחקי תאורה בשמיים
קח היו
העיבוד פה הוא איזון בתאורה בין השכבות

לשאר הדברים אתייחס מהמחשב ולא מהאיפום

--------------------

Canon 450D
Canon 17-40mm L
Sigma 150mm
Canon 85mm 1.8
Canon 100-400mm L

לירון חמלניק
PM V
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 משתמש(ים) קוראים הודעה זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימים)
0 חברים:

-